MottaSifon Pres Kahve Demleme EkipmanıBarista El EkipmanlarıSifon Pres Kahve Demleme Ekipmanı
MottaSifon Pres Kahve Demleme EkipmanıBarista El EkipmanlarıSifon Pres Kahve Demleme Ekipmanı
MottaSifon Pres Kahve Demleme EkipmanıBarista El EkipmanlarıSifon Pres Kahve Demleme Ekipmanı

Sifon Pres Kahve Demleme Ekipmanı (5 cup) (Sifon Press)

Fiyat : ₺406,62  + KDV
KDV Dahil : ₺479,81
Toplam Stok Adedi : 5
₺56,38 'den başlayan taksitlerle

Sifon Press Kahve Demleme Ekipmanı

 

ESCOBARİSTA SİFON PRESS KAHVE DEMLEME

Kahvenizin tadına doyum olmaması için en iyi demlemeyi Sifon press kahve demle ile yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olanlar orta veya ince çekilmiş kahve, su ve sifon kahve demleme aleti.

Kahveniz demlenirken izlemek bile size ayrı bir keyif verecektir. Öğütülmüş kahve çekirdeğiniz sıcak suda bekledikten sonra filtre ile bardağınıza ulaşmasını izlemek sifon kahve demleme aletinin en güzel özelliği.

Kahvenin eşsiz tadını almanın yanında, gözünüze de hitap etmesi kahve tutkunlarının vazgeçilmezi oluyor.

Sifon (Syphon) ile kahve demlemede dikkat edilecek nokta

Kahvenizi hazırlamadan önce sifonun içinde yer alan filtreyi sıcak suyla 30 saniye boyunca ıslatın. Bu işlem daha sağlam bir filtreleme yapmanıza yardımcı olacaktır. Sifonun ısıtıcısında sıcaklık değişimleri yaparken aletin çok sıcak ya da çok soğuk olmamasına dikkat edin. Isı düşüşlerinin keskin değil narin bir şekilde yapılması gerektiğini unutmayın.

Sifon (Syphon) Kahve Tarifi İçin Malzemeler

25 gr. orta ince çekilmiş kahve

400 ml. su

1 adet sifon kahve aleti

Sifon (Syphon) Demleme ile En İyi Kahve Tarifi Nasıl Yapılır?

Sıcak bir su ile ön ısıtma yapıp iyice kuruladığımız Syphon’ ın alt kısmını yerine yerleştirin ve ısıtıcıyı açın

Sifon aletinizin üst kısmına filtreyi iyice yerleştirin ve altındaki kancasını aletin tüp kısmına tutturun.

Sifonun üst haznesini alt haznenin üzerine koyun ancak biraz yan bırakın. Böylece üst haznede yer alan hava çıkar ve kahvenizin bir anda sıçrayarak kaynamasını engeller.

Alt haznedeki su kaynamaya yaklaştığında üst hazneyi dik bir şekilde yerleştirin. Kaynayan suyun kahveyi yakmaması için uzun bir çubuk yardımıyla suyun derecesini düşürün. Arzu ettiğimiz derece bu noktada 94 derece.

Çekmiş olduğunuz kahveyi üst haznenin içine boşaltın ve yalnızca 3 saniye ileri geri hareketini kullanarak karıştırın. Kahvenin tamamen karıştığından emin olun ve çubuğu çıkarın.

Kahveyi karıştırdıktan sonra sifonun altındaki ısıtıcının derecesini düşürün. Yaklaşık 45. saniyede çubuk yardımıyla 3 saniye boyunca kahvenizi tekrar karıştırın ve çubuğu çıkarın.

90. saniyeye geldiğinizde kahvenizi son kez çubuk yardımıyla karıştırın. Bu karıştırma işlemi de diğerleri gibi yalnızca 3 saniye sürsün ve ardından ısıtıcının altını kapatın.

Damlama işlemi yaklaşık 45 saniye sürmeli. Üst haznede yer alan kahve ve su karışımı tamamen bittiğinde üst hazneyi yavaşça çıkartın. Burada üst haznenin kendiliğinden gevşemiş olmasına dikkat etin.

En lezzetli kahveniz Syphon press kahve demleme ile hazır. Afiyet olsun…

 

Benzer Ürünler